Proljetna škola fizike VSŽ 2024 održala se u subotu 25.5.2024. u prostorima Muzeja vučedolske kulture u Vukovaru. U sklopu škole sudjelovalo je oko 50 učenika OŠ i SŠ sa svojim nastavnicima, a Odjel za fiziku u Osijeku i Udruga fizičara Osijek odazvali su se održati radionicu za sve njih. Ovoga puta smo se odlučili za temu optike:

Čarolija zrcala: hologrami i iluzije na tvom mobitelu!

Za otvorenje radionice smo levitirali i replicirali novčiće, a za kraj stvorili Pepperov duh. Između toga, učenici su zajedno s nastavnicima istraživačkim putem otkrivali zakone optike, točnije prva dva (rasprostiranje i odbijanje svjetlosti) i na kraju iste primijenili na optičkim iluzijama.

Kakva je bila atmosfera, možete dijelom vidjeti na slikama.

Ovim putem se zahvaljujemo Karolini Dvojković i Luki Novakoviću na pozivu, i vidimo se ponovno.