Prof. dr. sc. Igor Lukačević je sudjelovao na konferenciji Dani e-infrastrukture 2024 DEI 2024 (Zagreb) u četvrtak 18.04.2024. Tijekom sudjelovanja održao je pozvano predavanje na temu korištenja HPC resursa u nastavi. Računalni resursi se u nastavi na Odjelu za fiziku koriste od 2015. godine. Od ove akademske godine koriste se HPC računalni resusi dostupni kroz usluge SRCE-a. To se odnosi prvenstveno na računalni resurs Padobran, koji je dio računalnog klastera Vrančić. Resursi se koriste tijekom vježbi iz kolegija Kvantna mehanika mnoštva čestica. Tako su studenti Magdalena Mikulec, Fran Gača, Igor Lassinger i Vanja Đurđević bili u mogućnosti provoditi simulacije na poluvodičkim i metalnim binarnim sustavima. Korištenjem HPC resursa omogućeno je da se simulacije obave znatno brže, čime studenti više vremena mogu posvetiti analizi i razumjevanju dobivenih rezultata.