Festival znanosti 2024 je ovoga puta u znaku inteligencije. Danas, 22.4.2024. u prijepodnevnim satima, Odjel za fiziku u Osijeku i Udruga fizičara Osijek organizirali su nekoliko aktivnosti, a prva na redu je pod nazivom Ništa nije kako se čini!. Radionica je namijenjena učenicima nižih razreda osnovnih škola, s ciljem upoznavanja učenika s konceptom bijele svjetlosti kao skupom svih boja vidljivog dijela spektra.

Tijekom radionice, učenici 2A razreda Osnovne škole Svete Ane u Osijeku, su se upoznali s konceptom svjetlosti, rasprostiranjem svjetlosti i bijelom svjetlosti. Eksperimentalno su utvrdili kako se bijela svjetlost sastoji od svih ostalih valnih duljina (pomoću Flintovih prizmi, optičkoj rešetki i kotača s bojama). Upoznali su se s osnovnim bojama te vrstama miješanja boja.

Kako nam je bilo možete vidjeti na fotografijama, a s velikim nestrpljenjem očekujemo već sljedeću grupu.