U sklopu Erasmus+ projekta Science is all around us, kojeg je OŠ Višnjevac domaćin, a učiteljica Mirjana Bagarić koordinatorica aktivnosti, Odjel za fiziku 22.3.2023. je posjetilo ukupno 30 učenika i 14 učitelja. Zemlje obuhvaćene ovim posjetom su Rumunjska, Turska, Poljska, Portugal i naravno Hrvatska.

Sve sudionike je pozdravila zamjenica pročelnika Odjela za fiziku doc. dr. sc. Marina Poje Sovilj. Nakon toga su učenici aktivno sudjelovali u istraživačkim radionicama koje obuhvaćaju fizikalni pojam trenje: statičko, dinamičko i trenje kotrljanja, što je sve zajedno trajalo ukupno 2 sata. Voditelji radionica su bili studenti prve godine diplomskog nastavničkog studija Fizike i informatike, koje je pripremio predavač Igor Miklavčić.

Vrlo produktivno i zabavno prijepodne provedeno na Odjelu za fiziku možete vidjeti i na nekoliko fotografija koje smo priložili.