1.1. Ciljevi predmeta
Praktično upoznavanje studenata s primjenom stečenih znanja u praksi kao i omogućavanje obavljanja stručnih poslova u praksi i učenje iz iskustva drugih.
1.2. Uvjeti za upis predmeta
Odslušani kolegiji: Osnove fizike 1, Osnove fizike 2, Osnove fizike 3, Osnove fizike 4
1.3. Očekivani ishodi učenja za predmet
Očekuje se da nakon položenog kolegija student:
a. primjenjuje svoje znanje, razumijevanje i stečenu sposobnost rješavanja problema u širem kontekstu vezanom uz područje obavljanja stručne prakse (F1, F2)
b. integrira nova znanja stečena na stručnoj praksi sa znanjima stečenim na srodnim kolegijima svog studijskog programa (F1, F2)
c. stručnjacima i laicima jasno i nedvosmisleno komunicira svoje zaključke te znanje i argumente koji ih podupiru, a koje su rezultat rada na stručnoj praksi (F18)
1.4. Sadržaj predmeta
Studenti obavljaju praksu radeći na konkretnim projektnim zadacima u odgovarajućim tvrtkama. Rezultati praktičnog rada se raspravljaju i prezentiraju u okviru seminara.
1.5. Obveze studenata
Da bi stručna praksa bila prihvatljiva mora nužno obuhvatiti fizički boravak studentice ili studenta u prostorima tvrtke u trajanju od najmanje 60 sati, te se u dogovoru s mentorom dodijeljenim od strane Odjela za fiziku mora unaprijed jasno definirati projektni zadatak kojeg će student samostalno ili u timu rješavati na stručnoj praksi.
1.6. Ocjenjivanje i vrednovanje rada studenata tijekom nastave i na završnom ispitu
Svaki student će imati dodijeljena dva mentora, jednog od strane Odjela za fiziku iz redova nositelja kolegija Stručna praksa, a drugog iz tvrtke u kojoj se obavlja stručna praksa. Student ovaj kolegij može upisati samo jednom, uz pismeno odobrenje nositelja kolegija koji samostalno procjenjuje zadovoljava li ponuđena praksa kvalitetom koja se očekuje. Student je obvezan voditi „Dnevnik stručne prakse“, kojega potpisuju oba mentora. Rezultati projektnog zadatka kojeg je student rješavao na praksi se izlažu u obliku prezentacije.