U terminu 30.1.2023.-2.2.2023. Odjel za fiziku je sudjelovao u organiziranom studijskom posjetu Znanstvenom centru Vitensenteret Innlandet, Gjøvik, Norveška. U posjetu su sudjelovali svi projektni partneri, tako i Odjel za fiziku, koji uz Odjel za biologiju, Odjel za kemiju i Odjel za matematiku, sudjeluje kao jedan od sveučilišnih partnera na projektu „Regionalni znanstveni centar Panonske Hrvatske“ financiran iz Financijskog mehanizma Europskog gospodarskog prostora za razdoblje od 2014. do 2021.

Posjet je imao za svrhu upoznavanje s organizacijom i radom centra, provedenim aktivnostima i razmjenom iskustava o suradnji s vanjskim dionicima, kao što su škole, sveučilišta i ostale institucije iz STEM područja. Hvala organizatorima na vrlo produktivnom i edukativnom posjetu, i veselimo se daljnjim aktivnostima.