Odjel za fiziku u Osijeku je u sklopu projekta “Fizika kao studij budućnosti” ugostio preko 40 učenika trećih razreda I., II. i III.

gimnazije iz Osijeka, te Gimnazije A.G. Matoša Đakovo. Tijekom malo više od tri sata vrijeme je bilo ispunjeno raznim aktivnosti.

Na samom početku imali su priliku razgovarati s pročelnikom Odjela za fiziku u Osijeku izv.prof.dr.sc Vanjom Radolićem, koji je predstavio kako Odjel tako i mogućnosti koje Odjel nudi kao fakultet ali i odskočna daska za buduće zaposlenje.

Kroz radionički dio prošli su teme kao što su radioekologija, programiranje, robotika, modeliranje nanomaterijala, …

I na samom kraju u opuštenoj atmosferi, porazgovarali su s bivšim studentima Odjela za Fiziku, Majom Ullrich, Jelenom Strišković i Dejanom Bošnjakovićem te sa studentima članovima Studentske udruge mladih Tardis odigrali STEM kviz. Sretnim dobitnicima čestitamo.

I na kraju, kao što se može s fotografija i vidjeti, učenici su izuzetno zadovoljni provedenim vremenom i dobivenim informacijama, te se vidimo sljedeće godine u studenom u klupama Odjela za fiziku