Odjel za fiziku u sklopu popularizacijskih aktivnosti, 23.5.2022. i 24.5.2022. ugostio je predškolarce iz dva osječka vrtića, DV Mak i DV Vedri dani. U pratnji odgajateljica njih preko 50 je sudjelovalo na radionicama s glavnom temom Voda, koju su vodili studenti Odjela za fiziku. Većinu eksperimenata su djeca proveli svojim rukama, s puno interesa, strpljenja, volje, odlučnosti, koncentracije, ali i puno pitanja i zaključaka baš kao pravi fizičari. Ovakvi projekti i aktivnosti su organizirani kako bi se djeca od malih nogu upoznala sa svijetom eksperimenata, istraživanja i znanosti u konačnici. Kako možete vidjeti na slikama, djeca su bila oduševljena, nadahnuta i puni dojmova. Postali su pravi fizičari, makar na jedan dan, a nadamo se da će i u budućnosti.