TERMODINAMIKA CRNIH RUPA (MPP2015)

U sklopu realizacije Malih projektnih prijedloga studenata (2015) Odjela za fiziku,

Projekt: Određivanje toplinskog zračenja kao funkcije temperature i površinskih uvjeta

• voditelj: M. Pecimotika,
  • članovi –  M. Bošnjaković, I. Lukanović, K. Marjanović, J. Zubović i pridruženi član A. Heđi.

dana 10. lipnja 2016. godine u pred.br. 57 s početkom u 10:00 sati prezentirati će rad Leslie kocke i održati predavanje na temu Termodinamika crnih rupa.

Crna rupa jest ekstremno zakrivljeno područje prostorvremena iz kojeg, prema klasičnoj fizici, ništa, čak ni svjetlost, ne može pobjeći zbog izuzetno jake gravitacije. Međutim, crna rupa zrači energiju. Kako jet o moguće ako niša iz nje ne može pobjeći?

Pozivamo sve zainteresirane da se odazovu ovom predavanju i informiraju se o sudjelovanju u Malim projektima studenata Odjela za fiziku te kako se i sami mogu uključiti te doprinijeti kvaliteti studiranja!