MALI PROJEKTNI PRIJEDLOZI 2016.

TEKST i OBRAZAC NATJEČAJA MPP studentiOF 2016

Odjel za fiziku raspisuje

za dodjelu bespovratnih sredstava

studentima Odjela za fiziku za male projektne prijedloge

Popunjeni obrazac s pripadajućim prilozima može se dostaviti tijekom cijele 2016. godine! Konačni rok za dostavu je u vremenu od 7. 11. 2016. do 5. 12.2016, nakon čega se Povjerenstvo sastaje te vrednuje pristigle projekte i donosi svoj prijedlog za realizaciju. Izabrani projekti moraju se realizirati tijekom 2017. godine.

Projekt mogu prijaviti isključivo studenti Odjela za fiziku.

VRSTA FINANCIJSKE POTPORE

Financijske potpore će se dodijeliti studentima Odjela za fiziku koji planiraju provesti projekte koji su izravno vezani za jedno od slijedećih područja:

• praktični/primjenjivi pokusi iz fizike i/ili informatike (izrada nove ili poboljšanje postojeće opreme na Odjelu-iskoristivo u nastavi sukladno uputama o radu u laboratoriju na siguran način)
  • obnovljivi izvori energije (Republika Hrvatska se predpristupnim ugovorima EU obavezala povećati korištenje energije iz obnovljivih izvora energije na 20%. Prikažite kako se na Odjelu mogu koristiti obnovljivi izvori energije!)
  • radionice s djecom i mladima iz područja fizike ili informatike (osmišljavanje i provođenje radionica u odgojno-obrazovnim institucijama po izboru, Zimska škola fizike, Festival znanosti, FameLab, i dr.)
  • kreativni izričaj fizike i/ili informatike (kratki film o studiranju na Odjelu za fiziku-zašto studirati fiziku, fizikalne pojave zabilježene na fotografiji, izrada loga* Odjela za fiziku od materijala po izboru koji će biti trajno izložen u prostoru Odjela za fiziku (otvoreni ili zatvoreni dio), grafiti na zidovima, i dr.)
  • studentski kutak u dvorišnom dijelu zgrade (prostor za odmor i rekreaciju).

NAPUTCI:

• JASNO I ISTINITO POPUNITI OBRAZAC S PRILOZIMA
  • DETALJNO RAZRADITI BUDŽET I VREMENSKU SKALU REALIZACIJE AKTIVNOSTI
  • GRUPA IMA PREDNOST U ODNOSU NA POJEDINCA
  • IZRADA ISPRED KUPOVINE (potiču se studenti da sami izrade predmete, nego da ih kupuju)

Za sve dodatne informacije obratite se:

• u sobu br. 54, I kat
  • na mail: kvaliteta@fizika.unios.hr  (tmohr@fizika.unios.hr) ili
  • telefonom:031/232-708