Zimska škola fizike za učenike srednjih škola

Pozivamo vas da sudjelujete u radu 8. Zimske škole fizike za učenike srednjih škola koju, i ove školske godine, organizira Hrvatsko fizikalno društvo – podružnica Osijek u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem nastavnika fizike u srednjim školama Osječko-baranjske županije, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Odjelom za fiziku Sveučilišta u Osijeku.

Zimska škola će se održati na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek u subotu 25. veljače 2017. godine s početkom u 09:00 sati. Molimo Vas da prigodni plakat, kojeg možete skinuti s web stranice Odjela za fiziku, oglasite na vidljivo mjesto u Vašoj školi.

PROGRAM RADA

1. Pozdravni govor
    1. Rubensova cijev – Goran Hajnal, prof. i Mario Vučković, prof.
    2. Dopplerov efekt – Kristina Veselovac, prof. i Loneta Plečko, prof.
    3. „Najslađa“ brzina – Mirta Lulić, prof.
    4. Glazbene boce – Jasmina Horvatović, prof. i Gabriela Anić, prof.
    5. Zurenje u Sunce – Dina Jukić, prof. i Dejan Bošnjaković, prof.
    6. Fizika glazbe – dr.sc. Maja Varga Pajtler, prof.
  2. Radionice
  3. Okrugli stol za nastavnike

Nakon tri radionice je pauza sa zakuskom. Predviđeno vrijeme trajanja je od 09:00 sati do 13:30 sati. Molimo Vas da na vrijeme prijavite do 5 učenika iz svoje škole koji žele sudjelovati na Zimskoj školi na e-mail voditeljica ŽSV-a i/ili na e-mail predsjednika osječke podružnice HFD-a (D. Stanić) kako bi se prijavljenim učenicima moglo na vrijeme osigurati dovoljna količina sokova i sendviča.

Voditeljice ŽSV OBŽ
Snježana Švelec, prof.
e-mail: snjezana_svelec@yahoo.com

Spomenka Hardi, prof.