Zimska škola fizike za učenike osnovnih škola

Pozivamo vas da sudjelujete u radu 13. Zimske škole fizike za učenike osnovnih škola koju, i ove školske godine, organizira Hrvatsko fizikalno društvo – podružnica Osijek u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem učitelja fizike Osječko-baranjske županije – ISTOK, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Odjelom za fiziku Sveučilišta u Osijeku.

Zimska škola će se održati na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek u subotu 4. veljače 2017. godine s početkom u 9,00 sati. Molimo Vas da prigodni plakat, kojeg možete skinuti s web stranice Odjela za fiziku, oglasite na vidljivo mjesto u Vašoj školi.

PROGRAM RADA

1. Pozdravni govor Odjel za fiziku, dožupan, predstojnica AZOO Podružnica Osijek
    2. Fizika na sceni, kulturno-umjetnički program
      Jasmina Alilović, prof., OŠ Čeminac, Čeminac i Roberta Arsenić, prof., OŠ I. Kukuljevića, Belišće
    3. Radionice
    4. a) Fizika u igračkama, Marijan Bakač, prof. i Ida Bakač, učenica OŠ Dore Pejačević, Našice
      b) O edukacijsko-vizualnom promišljanju PRIRODOSLOVLJA, Matko Babić, prof.
      c) Need for speed, Tomislava Jukić, prof. i Ivana Dolaček, prof. OŠ „Retfala“, Osijek
      d) Physics dab, Goran Pintarić, prof., OŠ Ivan Meštrović, Vrpolje
      e) Kalorije, Dunja Kasač Krmpotić, prof. i Ivana Nenadić, prof., OŠ T. Ujević, Osijek
      f) Tanje od najtanjeg, Igor Miklavčić, prof. predavač, Odjel za fiziku
      g) Energija sutra, Ivan Žunac, prof., OŠ N. Tesle, Mirkovci

5. Okrugli stol za učitelje – osvrt na 13. Zimsku školu fizike; razno

Nakon tri radionice je pauza sa zakuskom. Predviđeno vrijeme trajanja je od 9 h do 13:30 h. Molimo Vas da na vrijeme prijavite do 5 učenika iz svoje škole koji žele sudjelovati na Zimskoj školi na e-mail voditeljice ŽSV (T. Paris) i/ili na e-mail tajnika osječke podružnice HFD-a (D. Stanić) kako bi se prijavljenim učenicima moglo na vrijeme osigurati dovoljna količina sokova i sendviča.

Voditeljica ŽSV OBŽ- istok
    Tanja Paris, prof.
    e-mail: tanjaparis@net.hr

HFD – Podružnica Osijek