Zimska škola fizike za učenike osnovnih škola – 03. veljače 2018.

Pozivamo vas da sudjelujete u radu 14. Zimske škole fizike za učenike osnovnih škola koju, i ove školske godine, organizira Hrvatsko fizikalno društvo – podružnica Osijek u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem učitelja fizike Osječko-baranjske županije – ISTOK, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Odjelom za fiziku Sveučilišta u Osijeku.

Zimska škola će se održati na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek u subotu 3. veljače 2018. godine s početkom u 9,00 sati. Molimo Vas da prigodni plakat, kojeg možete skinuti s web stranice Odjela za fiziku (http://www.fizika.unios.hr), oglasite na vidljivo mjesto u Vašoj školi.

Program rada

1. Pozdravni govor Odjel za fiziku, dožupan, predstojnica AZOO Podružnica Osijek
  2. Fizika na sceni, kulturno-umjetnički program
    J. Alilović, prof., OŠ „Čeminac“, Čeminac i R. Arsenić, prof., OŠ „I. Kukuljević“, Belišće
  3. Radionice
    1. Fizika u igračkama, M. Bakač, prof. i I. Bakač, učenica SŠ „Isidor Kršnjavi“, Našice
    2. Tri pokusa i tri pitanja, a jedan odgovor, T. Knežević, prof., OŠ „Silvije Strahimir Kranjčević“, Levanjska Varoš i V. Knežević, prof. OŠ „Drenje“, Drenje
    3. Kako grafički prikazati neki fizikalni eksperiment, M. Babić, prof.
    4. Fizika života, K. Smiljanić, prof. i V. Petković, prof. OŠ „Vladimir Nazor“, Feričanci
    5. Surprised Magnetized, D. Peroković, prof., OŠ „Vladimir Nazor“, Čepin i S. Peroković, prof., OŠ „Miroslav Krleža“, Čepin
    6. Generator i micro:bit, M. Špiranec, prof. OŠ „Bilje“, Bilje, T. Pandurić, prof., OŠ „Franjo Krežma“, Osijek i Tanja Paris, prof. OŠ „Vijenac“, Osijek
  4. Okrugli stol za učitelje – osvrt na 14. Zimsku školu fizike; razno

Nakon tri radionice je pauza sa zakuskom. Predviđeno vrijeme trajanja je od 09:00 sati do 13:30 sati. Molimo Vas da na vrijeme prijavite do 5 učenika iz svoje škole koji žele sudjelovati na Zimskoj školi na e-mail voditeljice ŽSV (T. Paris) i/ili na e-mail predsjednika osječke podružnice HFD-a (D. Stanić) kako bi se prijavljenim učenicima moglo na vrijeme osigurati dovoljna količina sokova i sendviča.

Voditeljica ŽSV OBŽ- istok
Tanja Paris, prof.
e-mail: tanjaparis@net.hr

HFD – Podružnica Osijek