Zimska škola fizike za srednje škole – 24. veljače 2018. godine

Pozivamo vas da sudjelujete u radu 9. Zimske škole fizike za učenike srednjih škola koju, i ove školske godine, organizira Hrvatsko fizikalno društvo – podružnica Osijek u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem nastavnika fizike u srednjim školama Osječko-baranjske županije, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Odjelom za fiziku Sveučilišta u Osijeku.

Zimska škola će se održati na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Osijeku, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek u subotu 24. veljače 2018. godine s početkom u 09:00 sati. Molimo Vas da prigodni plakat, kojeg možete skinuti s web stranice Odjela za fiziku, oglasite na vidljivo mjesto u Vašoj školi.

PROGRAM RADA

1. Pozdravni govor
  2. Radionice
    1. Lava lampa – S. Novaković, prof., R. Kalazić, prof. i D. Predrijevac, prof.
    2. Nenewtonovske tekućine – G. Hajnal, prof. i M. Vučković, prof.
    3. Statički elektricitet – K. Veselovac, prof. i S. Berke-Maričić, prof.
    4. Šećerni vitraž – M. Macelaru, prof. i M. Lulić, prof.
    5. Oprez, vruće!!! – J. Horvatović, prof. i G. Anić, prof.
    6. Nemagnetični metali u magnetskom polju – M. Bakač, prof.
  3. Okrugli stol za nastavnike – osvrt na 9. Zimsku školu fizike; razno
  4. Nakon tri radionice je pauza sa zakuskom. Predviđeno vrijeme trajanja je od 09:00 sati do 13:30 sati. Molimo Vas da na vrijeme prijavite do 5 učenika iz svoje škole koji žele sudjelovati na Zimskoj školi na e-mail voditeljica ŽSV-a i/ili na e-mail predsjednika osječke podružnice HFD-a (D. Stanić) kako bi se prijavljenim učenicima moglo na vrijeme osigurati dovoljna količina sokova i sendviča.

Voditeljice ŽSV OBŽ
    Snježana Švelec, prof.
    e-mail: snjezana_svelec@yahoo.com
    Spomenka Hardi, prof.