Zimska škola fizike za osnovne škole

Pozivamo vas da sudjelujete u radu 12. Zimske škole fizike za učenike osnovnih škola koju, i ove školske godine, organizira Hrvatsko fizikalno društvo – podružnica Osijek u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem učitelja fizike Osječko-baranjske županije – ISTOK, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Odjelom za fiziku Sveučilišta u Osijeku.

Zimska škola će se održati na Odjelu za fiziku osječkog Sveučilišta, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek u subotu 6. veljače 2016. godine s početkom u 9,00 sati. Molimo Vas da prigodni plakat, kojeg možete skinuti s web stranice Odjela za fiziku (http://www.fizika.unios.hr), oglasite na vidljivo mjesto u Vašoj školi.

PROGRAM RADA

1. Kulturno-umjetnički program – 10 min

glazbeni dio, OŠ Vijenac, Nives Boras, prof. i Tanja Paris, prof.
igrokaz, OŠ Čeminac, Jasmina Alilović, prof.

1. Pozdravni govor: Odjel za fiziku, AZOO – 20 min
  1. Radionice za učenike: – 7 * 30 min + pauza 30 min
  2. Fizika u igračkama, voditelji: Marijan Bakač, prof. i učenica Ida Bakač, OŠ D. Pejačević, Našice
  3. 4+4=OPTIKA, voditelj, Matko Babić, prof.
  4. Izumi i iluzije, voditelj: dr. sc. Vlado Halusek, prof.
  5. Arduino fizika, voditelj: Goran Pintarić, prof.
  6. Ništa od navedenoga, voditeljice: Ivana Ljevnaić, prof. i Emilija Prgomet, prof.
  7. Energija budućnosti, voditelj: Ivan Žunac, prof.
  8. Mreža, voditelj: I. Miklavčić, prof.
  1. Sajam fizike ( 15 – 30 min )
  • 3D printanje: Budućnost ili sadašnjost?; Ivana Zakanji, prof. i Leon Zakanji, prof.
  • Iz Matejeve radionice, Matija Bartolović, prof. i učenik Matej Torjanac, OŠ M. P. Katančića, Valpovo
  1. Radionica za učitelje:
  • Ponavljanje gradiva Energija, kviz – videokonferencijski sat, voditeljice: Edita Konjušak, prof i Marija Špiranec, prof. – 20 min
  • Virtualni razred u Edmodu, Konceptualni zadatci iz kinematike, voditeljice: Violeta Kardoš, prof., Tanja Paris, prof. i Ivana Zakanji, prof. – 20 min
  • Ana Blažetić, CARNet, predstavljanje ISE aktivnosti – 20 min

Radionice za učitelje do pauze. Nakon toga odlaze u radionice za učenike.

1. Okrugli stol – osvrt na 12. Zimsku školu fizike

Završetak u 13 sati i 30 minuta.

Nakon tri radionice je pauza sa zakuskom. Predviđeno vrijeme trajanja je od 9 h do 13:30h. Molimo Vas da na vrijeme prijavite do 3 učenika iz svoje škole koji žele sudjelovati na Zimskoj školi na e-mail voditeljice ŽSV (T. Paris) i/ili na e-mail tajnika osječke podružnice HFD-a (D. Stanić) kako bi se prijavljenim učenicima moglo na vrijeme osigurati dovoljna količina sokova i sendviča.

Voditeljica ŽSV OBŽ- istok
Tanja Paris, prof.