Zimska škola fizike – Srednje škole

Pozivamo vas da sudjelujete u radu 7. Zimske škole fizike za učenike srednjih škola koju, i ove školske godine, organizira Hrvatsko fizikalno društvo – podružnica Osijek u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem nastavnika fizike Osječko-baranjske županije, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Odjelom za fiziku Sveučilišta u Osijeku.

Zimska škola će se održati na Odjelu za fiziku osječkog Sveučilišta, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek u subotu 27. veljače 2016. godine s početkom u 09:00 sati. Molimo Vas da prigodni plakat, kojeg možete skinuti s web stranice Odjela za fiziku (http://www.fizika.unios.hr), oglasite na vidljivo mjesto u Vašoj školi.

PROGRAM RADA

1. Pozdravni govor
  2. Radionice za učenike (6 x 30 minuta naizmjenično i istovremeno)
    • Fizika sladoleda – Goran Hajnal, prof.
    • Hologrami i 3D prikazi – Mario Vučković, prof.
    • Prostranstvima svemira – Marina Gojković, prof.
    • Tsunami: izračunaj i bježi – Inja Dorić, prof. i Nives Merčep, prof.
    • Nemagnetični materijali u magnetskom polju – Marijan Bakač, prof.
    • Tri u jedan – Dejan Bošnjaković, mag. educ. phys; Anita Kvaček, prof; Goran Kurtović, mag. ing. el,
    • Kako izmjeriti brzinu zrakoplova? – Jasenka Detling, prof. i Dominika Čulo – Vuković, prof.
  3. SAJAM FIZIKE: IZ MATEJEVE RADIONICE – voditelji učenik Matej Torjanac i Matija Bartolović, prof.
  4. Okrugli stol za nastavnike
    • osvrt na 7. Zimsku školu fizike
    • razno

Nakon tri radionice je pauza sa zakuskom. Predviđeno vrijeme trajanja je od 09:00 sati do 13:30 sati. Molimo Vas da na vrijeme prijavite do 5 učenika iz svoje škole koji žele sudjelovati na Zimskoj školi na e-mail voditeljice ŽSV (S. Švelec i S. Hardi) i/ili na e-mail predsjednika osječke podružnice HFD-a (D. Stanić) kako bi se prijavljenim učenicima moglo na vrijeme osigurati dovoljna količina sokova i sendviča.

Voditeljice ŽSV
Snježana Švelec, prof.