Poziv na videokonferencijski sat fizike

Znanost o svjetlosti, optika jedna je od najvažnijih disciplina 21. stoljeća. Stoga je UNESCO proglasio 2015. Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu. Cilj Međunarodne godine svjetlosti je podizanje opće svijesti o važnosti tehnologija zasnovanih na svjetlosti u održivom razvoju i za rješavanje tehnoloških izazova budućnosti u području energetike, obrazovanja, poljoprivrede i zdravstva.

U sklopu međunarodne godine svjetlosti održat će se i videokonferencijski sat iz područja fizike. Sat je sadržajem prilagođen učenicima osnovnih škola, te će sami učenici zajedno sa svojim nastavnicima održati kratko uvodno predavanje na temu Svjetlost. Uz brojne pokuse, sudionici će se upoznati sa zakonima svjetlosti i što je zapravo svjetlost. Dio sata temelji se i na prikazu tehnologija i primjene svjetlosti u današnjem svijetu. U sklopu promicanja znanosti, sat je dostupan svima putem interneta uz korištenje Adobe Connect alata na stranici s početkom u 12:30 sati u četvrtak 16. travnja. Potrebno se je prijaviti nekoliko minuta prije i prilikom pristupa stranici od promatrača tražit će se prijava u sustav koju obavljate kao GOST (kasnije će se tražiti da upišete nadimak – korisničko ime, molim Vas da to bude vaše ime i prezime). Ovim putem pozivamo sve zainteresirane da se uključe i tako potaknu promicanje znanosti, posebice fizike.