Obavijest za profesore, studente i ostale zaposlenike Odjela

Dana 17.10.2017. godine u razdoblju od 12.00 do 12.30 sati (utorak) održati će se vježba evakuacije i spašavanja radnika i korisnika (studenata) u prostorijama Odjela za fiziku Sveučilišta u Osijeku. Sve aktivnosti se normalno održavaju do trenutka oglašavanja signala (alarma) kada započinje vježba evakuacije i spašavanja.

Prilikom održavanja vježbe svi prisutni u građevini dužni su pridržavati se sljedećih uputa:

1. Davanjem signala (alarma) započinje vježba evakuacije i spašavanja
2. Izdavanjem signala (alarma) svi prisutni dužni su u miru i bez panike napustiti svoje prostorije te krenuti prema najbližem izlazu iz građevine
3. Prilikom izlaska iz prostorija u prostore hodnika i stubišta kretati se u smjeru izlaza krajnje oprezno, bez trčanja i naguravanja
4. Slušati upute osoba za rukovođenje evakuacijom
5. Okupiti se na zbornom mjestu, na travi kod pozornice, ispred glavnog ulaza.
6. Na zbornom mjestu formirati grupe radi lakšeg prebrojavanja (grupe prema predavaonicama – studenti zajedno s profesorom), ostalo osoblje formira posebnu zajedničku grupu
7. Prijaviti rukovoditeljima evakuacije, eventualno, osobe koje nisu uspjele doći na zborno mjesto
8. Sačekati obavijest rukovoditelja za povratak u zgradu fakulteta.

Na kraju će se održati pokazna vježba gašenja požara pomoću aparata za gašenje požara s CO2.
Predviđeno vrijeme trajanja vježbe: 20 minuta

Vježba evakuacije i spašavanja se održava temeljem Zakona o zaštiti na radu (Narodne novine 71/14, 118/14, 154/14.) te sukladno istome sve prisutne osobe u prostorima Fakulteta dužne su sudjelovati u vježbi. Osobe koje se nalaze izvan građevina a nalaze se na prostoru fakulteta također su dužne sudjelovati u vježbi.