Natječaj za Erasmus+ KA1 mobilnost studenata iz projekta 2019./2020. – Prvi dodatni natječaj

SVEUČILIŠTE JOSIPA JURJA STROSSMAYERA U OSIJEKU

objavljuje

PRVI DODATNI NATJEČAJ ZA DODJELU FINANCIJSKIH POTPORA STUDENTIMA ZA MOBILNOST U OKVIRU ERASMUS+ PROGRAMA
Ključne aktivnosti 1, iz projekta 2019./2020.

U okviru ERASMUS+ Programa – Ključne aktivnosti 1, Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku dana 18. veljače 2021. objavljuje natječaj za dodjelu financijskih potpora studentima koji odlaze na inozemne visokoškolske ustanove ili organizacije. Svrha boravka u inozemstvu je studijski boravak ili stručna praksa ili kombinirani studijski boravak i stručna praksa.

Na natječaj se mogu prijaviti svi redoviti i izvanredni studenti Sveučilišta u Osijeku.

Važeće razdoblje za realizaciju mobilnosti je 15. travnja 2021. – 31. svibnja 2022.

Mobilnost u svrhu studijskog boravka i/ili stručne prakse moguće je realizirati na visokoškolskim ustanovama ili organizacijama u Erasmus+ programskim zemljama (države EU: Austrija, Belgija, Bugarska, Cipar, Češka, Danska, Estonija, Finska, Francuska, Njemačka, Grčka, Mađarska, Irska, Italija, Litva, Latvija, Luksemburg, Malta, Nizozemska, Poljska, Portugal, Rumunjska, Slovačka, Slovenija, Španjolska, Švedska i Velika Britanija; te Island, Lihtenštajn, Norveška, Makedonija, Srbija i Turska).

Preduvjet za realizaciju mobilnosti u svrhu studijskog boravka su sklopljeni Erasmus+ međuinstitucijski sporazumi. Preduvjet za realizaciju mobilnosti u svrhu stručne prakse su sklopljeni ugovori o stručnoj praksi (Learning Agreement for Traineeships) s organizacijama u kojima će studenti obavljati stručnu praksu.

Dužina razdoblja mobilnosti za studijski boravak je najmanje 3 mjeseca, a najduže 12 mjeseci.

Dužina razdoblja mobilnosti za stručnu praksu je najmanje 2 mjeseca, a najduže 12 mjeseci.

Dužina razdoblja mobilnosti za kombinirani studijski boravak i stručnu praksu je najmanje 3 mjeseca, a najduže 12 mjeseci.

Iznosi financijske potpore za studente ovisi o vrsti i trajanju aktivnosti za koju se studenti prijavljuju u okviru ovog Natječaja i navedeni su u Uputama za studente. Upute za studente i prijavni obrasci sastavni su dio ovog Natječaja i dostupni su na web stranici Sveučilišta u Osijeku www.unios.hr.

ROK ZA PRIJAVU:

12. ožujka 2021.

za mobilnost u svrhu studijskog boravka koja će se realizirati tijekom zimskog semestra 2021./2022.,

ili za mobilnost u svrhu obavljanja stručne prakse koja će se realizirati u razdoblju: 15. travnja 2021. – 31. svibnja 2022.