Nano-strukture za foto-naponske ćelije

Gimnazija Matije Antuna Reljkovića Vinkovci i Odjel za fiziku u sklopu projekta „Prirodne znanosti su in“ Vas pozivaju na predavanje

Nano-strukture za foto-naponske ćelije

koje će se održati u srijedu 19. listopada 2016. godine s početkom u 12:00 sati na Odjelu za fiziku u prostoriji 60 (predavaona 60, prvi kat). Predavanje će održati dr. sc. Andreja Gajović s Instituta Ruđer Bošković u Zagrebu.

Sažetak

U prvom dijelu predavanja će se govoriti općenito o fotonaponskim ćelijama. Biti će opisani osnovni principima rada, uz sažet pregled potonaponskih ćelija koje se razvijaju u znanstvenoj zajednici.

U drugom dijelu predavnja biti će naglasak na nano-materijale. Opisat će se njihova osnovna svojstva, te će biti riječi o metodama i instrumentaciji za istraživanje njihove strukture na nano-skali. Posebna pažnja će se posvetiti nano-strukturama koje se primjenjuju u pojedinim fotonaponskim ćelijama s naglaskom na materijale koje se istražuje na Institutu.