Najava Masterclass radionice

Na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Osijeku u četvrtak 7. ožujka 2019. održat će se Masterclass radionica s početkom u 9:00 sati.

Ovakve radionice održavaju se u preko 50 zemalja svijeta i okupljaju preko 15 000 učenika srednjih škola koji na jedan dan dolaze u obližnje sveučilište da bi se upoznali s fizikom elementarnih čestica.

Ove godine prijavljeno je oko 40-tak učenika iz Osijeka, Đakova, Našica, Donjeg Miholjca, Valpova, Vinkovaca i Vukovara. Voditelji radionice su hrvatski znanstvenici koji rade na CERN-u: prof. dr. sc. Ivica Puljak (FESB, Split) i Matej Roguljić s Instituta Ruđer Bošković.

Nakon uvodnih predavanja učenike očekuje obrada eksperimentalnih rezultata prikupljenih na detektorima u CERN-u.

Na kraju dana učenici sudjeluju u videokonferenciji zajedno sa svojim vršnjacima iz Istanbula, Varne i Rijeke te predstavljaju rezultate svoga istraživanja.

MC – Program Osijek – 2019.
MC – Priopćenje za medije – 2019.