Najava Masterclass radionice

Na Odjelu za fiziku Sveučilišta u Osijeku u utorak 14. ožujka 2017. održat će se Masterclass radionica s početkom u 9:00 sati.

Ovakve radionice održavaju se u preko 50 zemalja svijeta i okupljaju preko 13 000 učenika srednjih škola koji na jedan dan dolaze u obližnje sveučilište da bi se upoznali s fizikom elementarnih čestica.

Ove godine očekujemo oko 30-tak učenika iz Osijeka, Đakova, Našica, Vinkovaca i Vukovara te studente Odjela za fiziku. Voditelji radionice ove godine su znanstvenici s Instituta Ruđer Bošković u Zagrebu koji su aktivni hrvatski znanstvenici na CERN-u: dr. sc. Vuko Brigljević, dr. sc. Saša Ceci, Benjamin Mesić, mag. phys. te Matej Roguljić, student.

Nakon uvodnih predavanja učenike očekuje obrada eksperimentalnih rezultata prikupljenih na detektorima u CERN-u. Na kraju dana učenici sudjeluju u videokonferenciji zajedno sa svojim vršnjacima iz Genove, Jeruzalema i Sao Paola te predstavljaju rezultate svoga istraživanja.

Masterclass profram Osijek – 14. ožujak 2017. godine

doc. dr. sc. Denis Stanić