Bakrovi oksidi kao fotovoltaici – predikcija materijala pomoću računalnih simulacija?

Podružnica Hrvatskog fizikalnog društva u Osijeku i Odjel za fiziku Sveučilišta u Osijeku u utorak 9. siječnja u 12:00 sati u učionici 60 na Odjelu za fiziku organiziraju predavanje

Aleksandar Živković, Alberto Roldan, Nora H. de Leeuw
Cardiff University, School of Chemistry, Main Building Park Pl, Cardiff CF10 3AT, Wales, UK

Rastuće tržište solarne tehnologije potaknulo je istraživanje poluvodiča p-tipa kao što su bakrov i bakrov oksid. Posljedično, javlja se potreba za stjecanjem informacija o elektronskim i optičkim svojstvima takvih materijala [1]. Računale simulacije pritom pružaju jedinstvenu mogućnost ispitivanja velikog broja materijala bez potrebe za prethodnim sintetiziranjem. i obećavajući su materijali zbog svojeg povoljnog razmaka između elektronskih vrpci, učestalosti i niske cijene rudarenja [2]. Naš projekt koristi teoriju funkcionala gustoće kako bismo ispitali utjecaj dopiranja na elektronska i optička svojstva bakrovih oksida.

Više informacija u dokumentu u prilogu:

Predavanje – Bakrovi oksidi