6. Zimske škole fizike za učenike srednjih škola

zsf_SS_2015Pozivamo vas da sudjelujete u radu 6. Zimske škole fizike za učenike srednjih škola koju, i ove školske godine, organizira Hrvatsko fizikalno društvo – podružnica Osijek u suradnji sa Županijskim stručnim vijećem nastavnika fizike Osječko-baranjske županije, Agencijom za odgoj i obrazovanje i Odjelom za fiziku Sveučilišta u Osijeku.

Zimska škola će se održati na Odjelu za fiziku osječkog Sveučilišta, Trg Ljudevita Gaja 6, Osijek u subotu 28. veljače 2015. godine s početkom u 09:00 sati. Molimo Vas da prigodni plakat, kojeg možete skinuti s web stranice Odjela za fiziku (http://www.fizika.unios.hr), oglasite na vidljivo mjesto u Vašoj školi.

PROGRAM RADA

1. Pozdravni govor
2. Radionice za učenike (6 x 30 minuta naizmjenično i istovremeno)

• VAKUUM – NIŠTA ILI NEŠTO – voditelj M. Bakač, prof.
  • OPTIČKE ILUZIJE – voditelji G. Hajnal, prof. i M. Vučković, prof.
  • VAL ILI ČESTICA – PITANJE JE SAD! – voditeljica S. Orlić, prof. i V. Vujnovac, prof.
  • HIROŠIMA – DAN POSLIJE – voditeljica K. Veselovac, prof.
  • MIKSER BOJA – voditeljice M. Lulić, prof. i S. Hardi, prof.
  • NEBO I SVJETLOST – voditeljice J. Horvatović, prof. i L. Plečko, prof.

3. Okrugli stol za nastavnike

• osvrt na 6. Zimsku školu fizike
  • razno

Nakon tri radionice je pauza sa zakuskom. Predviđeno vrijeme trajanja je od 09:00 h do 13:30 sati. Molimo Vas da na vrijeme prijavite do 5 učenika iz svoje škole koji žele sudjelovati na Zimskoj školi na e-mail voditeljice ŽSV (S. Švelec) i/ili na e-mail tajnika osječke podružnice HFD-a (D. Stanić) kako bi se prijavljenim učenicima moglo na vrijeme osigurati dovoljna količina sokova i sendviča.

Voditeljica ŽSV
Snježana Švelec, prof.
e-mail: snjezana_svelec@yahoo.com

HFD – Podružnica Osijek