Odjel za fiziku u Osijeku je 24.03.2022. godine ugostio 11 učenika i 3 profesora iz Hrvatske, Francuske i Portugala, koji sudjeluju u Erasmus+ projektu pod nazivom „Introducing academic orientation and changing prejudices”. Domaćini ovoga projekta su učenici i nastavnici III. gimnazije u Osijeku, a program posjeta Odjelu je organiziran u dva dijela, predavanje i laboratorijski dio.
Predavanje je održao doc.dr.sc. Dario Hrupeca pod nazivom ASTROPARTICLES: Messengers of the Universe, a laboratorijski dio iz područja radioaktivnosti vodio je predavač Igor Miklavčić u suradnji sa studentima 1 godine diplomskog studija Odjela za fiziku (Ana Stipić, Mirjam Pavošević i Dino Galić) u kojem su svi aktivno sudjelovali. Povratna informacija je bila i više nego pozitivna, kao što se može vidjeti i na fotografijama.