Odjel za fiziku u Osijeku, u sklopu projekta Fizika kao studij budućnosti, organizirao je posjet maturanata čak četiri osječke srednje škole: III. gimnazija, Isusovačka klasična gimnazija, II. gimnazija (jezična gimnazija) te Elektrotehnička i prometna škola. Ukupno 28 maturanata sudjelovalo je u trosatnom programu, u sklopu kojih je Pročelnik Odjela za fiziku izv.prof.dr.sc. Vanja Radolić pozdravio maturante, i predstavio Odjel. Nakon toga sudjelovali su na ukupno 4 radionice osmišljene posebno za njih, s trajanjem od 1,5h. Na kraju posjeta, druženje i posjet je zaokružen STEM kvizom u organizaciji Studentske udruge Tardis uz osvježenje i neformalni razgovor sa sadašnjim i bivšim studentima Odjela za fiziku. Posjet je bio vrlo uspješan, na obostrano zadovoljstvo te će se u skoroj budućnosti, sličan posjet organizirati i za učenike trećih razreda srednjih škola, čemu se veselimo, jednako kao i učenici.